Skip to content Skip to footer
O NAS

CHÓR GLORIA

22 października 1997 r. powstał przy parafii Św. Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach mieszany chór zrzeszający ludzi, którzy pragnęli śpiewać na chwałę Boga, stad nazwa chóru “GLORIA”. Od samego początku opiekunem chóru był ksiądz prałat Jan Szewczyk, następnie ksiądz proboszcz prałat Stanisław Gańczorz.         

Pierwszym Prezesem był Bogusław Wyrobek, obecnie Prezes Honorowy. 

Dyrygentem chóru od chwili powstania do czerwca 2009 roku była mgr Ewa Adamczyk-Ścibik. Od jesieni 2009 po wakacyjnej przerwie chórem dyryguje mgr Salomea Gryman.

Poza występami w swojej macierzystej parafii: (oprawa Mszy św., odpusty parafialne, koncerty kolęd), chór GLORIA występuje w okolicznych parafiach, bierze udział z powodzeniem w festiwalach, konkursach, zdobywając wyróżnienia i puchary.

Chór jest wspólnotą formacyjną, kiedy uczestniczy w Eucharystii lub innych uroczystościach nie koncertuje, lecz modli się śpiewem. W duchowej formacji pomagają nam duszpasterze parafii, a zwłaszcza opiekunowie, którzy tworzą specyficzną atmosferę w zespole, służą radą i pomocą.

Obecnie opiekę duchową sprawuje ks. Przemysław Malinowski.

Wspólny śpiew na chwałę Bożą, a także dobre, miłe słowo są jak promyki słońca rozjaśniające nasze serca w codziennym, nieraz trudnym życiu. Bo przecież „…żyć to działać, to rozlewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym i przyszłym…”.

Nasz chór parafialny zaprasza cię Drogi Parafianinie i Parafianko na nasze wspólne śpiewanie w każdy poniedziałek i czwartek o 18:30. Nie marnuj swego talentu jakim obdarzył cię Bóg, nie marnuj czasu na narzekania, tylko przyjdź i dołącz do nas a zapewniamy, że przyjmiemy cię do naszego grona z radością
i życzliwością.

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serca mają.
źli ludzie, uwierz mi, Ci nigdy nie śpiewają….”.