Skip to content Skip to footer
Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.11.2023r.
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą. W piątki od godziny 6.30 do godziny 18.00, a w soboty od godziny 17.00. Można też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w salce parafialnej.
 2. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek o godzinie 16:00 w salce parafialnej, a następnie Msza Święta o godzinie 18.00.
 3. Wszystkich uczniów szkół podstawowych zapraszamy na Mszę Świętą szkolną w czwartek o godzinie 16.30.
 4. W czwartek 30.11.2023 o godz. 20.00, zapraszamy na spotkanie formacyjne kantorów
  i lektorów, oraz tych którzy chcieliby dołączyć do tego grona w salce na probostwie.
 5. W sobotę 2 grudnia po Mszy Świętej porannej i nabożeństwie pierwszo-sobotnim, członkowie poszczególnych róż różańcowych proszeni są o odebranie od zelatorów rozpiski tajemnic różańcowych na 2024 rok w salkach katechetycznych.
 6. W niedzielę o godzinie 7.30 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji śp. księdza prałata Jana Szewczyka w kolejną rocznicę ziemskich urodzin.
 7. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na cotygodniowe Msze Święte Rodzinne w niedzielę o godzinie 11.00. W każdą 1 i 3 niedzielę miesiąca zapraszamy po Mszy Świętej do salki na gorącą herbatę i kawę.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Zbawiciela. Wykorzystajmy dobrze ten czas, aby Chrystus, który narodził się w Betlejem również narodził się w naszych sercach i znalazł w nich godne mieszkanie. Niech Maryja będzie dla nas wzorem oczekiwania i przygotowania naszych serc i rodzin dla Jezusa. Wraz z Maryją przygotujmy się na przyjście Boga, który przychodzi, aby napełnić nas Miłością i Pokojem. Zachęcamy do przygotowania w domach symboli adwentowych: wieńca, lampionu.
 9. W czasie Adwentu oprócz niedziel i uroczystości odprawiana jest Msza Święta – RORATY. Codziennie o godzinie 06.30 dla dzieci, zaś we wtorki i czwartki wieczorem o godzinie 18.00 zapraszamy na roraty młodzież i dorosłych.
 10. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy od soboty 2 grudnia. Szczegółowy plan kolędy można znaleźć w gablotce i na stronie internetowej parafii – https://filipjakub.pl/koleda-2023-2024/. Chciejmy odwiedziny kolędowe przeżywać w naszych domach w duchu radości, w duchu modlitwy, serdecznej rozmowy z duszpasterzami. Niech błogosławieństwo kolędowe chroni Wasz dom, Wasze rodziny, umacnia na drodze życia chrześcijańskiego.
 11. Wspólnota Novare Małżeństwa Sakramentalne serdecznie zaprasza parafian na Adwentowe Rekolekcje Małżeńskie które odbędą się w domu rekolekcyjnym w Brennej w terminie od 8-10 grudnia 2023r. Szczegóły znajdują się na plakacie.
 12. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania Szlakiem Sanktuariów Maryjnych Francji. Przewidziany termin pielgrzymki od 5-13 lipca 2024r. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakacie i u księdza Rafała.