Skip to content Skip to footer
Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.12.2023r.
I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Pierwszą niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Księga Trzeźwości będzie wystawiona na bocznym ołtarzu.
 2. Zapraszamy codziennie na Msze Święte roratnie: dzieci o godzinie 06.30, zaś młodzież i dorosłych zapraszamy we wtorki i czwartki o godzinie 18.00. Przez cały adwent będzie można składać do „Serca pełnego Dobra”: słodycze, zabawki, maskotki, które będą losowane jako nagrody dla dzieci po porannych roratach.
 3. W czasie adwentu nie ma Mszy Świętej w czwartki o godz. 16.30.
 4. Okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą, a w soboty od godziny 17.00. Można
  też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w salce parafialnej. W okresie kolędowym stały konfesjonał jest zawieszony.
 5. W poniedziałek przypada wspomnienie świętej Barbary. Z tej okazji będziemy
  się modlić za górników, emerytów górniczych i ich rodziny podczas Mszy Świętej o godzinie 9.00.
 6. Grupa Modlitwy świętego Ojca Pio zaprasza wszystkich członków i czcicieli świętego Ojca Pio w środę 6. grudnia o godzinie 16.00 na spotkanie w salce, na godzinki z Ojcem Pio i różaniec o godz.17.00 w kościele oraz na Mszę Świętą o godzinie 18.00. Po Mszy Świętej błogosławieństwo indywidualne relikwiami świętego Ojca Pio.
 7. W środę 6. grudnia po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej na kolejne spotkanie formacyjne.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej porannej odbędzie się stałe nabożeństwo.
 9. Novare Małżeństwa Sakramentalne serdecznie zaprasza na spotkanie w czwartek. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 18.00, następnie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji rodzin i spotkanie w salce na probostwie.
 10. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej parafii o godzinie 6.30 i 18.00. Także w tym dniu między godziną 12.00 a 13.00 przypada „Godzina łaski dla świata”, podczas której wierni mogą otrzymać szczególnie „wiele łask dla duszy i ciała”. Zachęcamy, by w tej godzinie przyjść
  do kościoła na osobistą modlitwę.
 11. W sobotę o godzinie 10.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę Świętą
  w intencji Dzieci Maryi, które obchodzą swoje święto patronalne.
 12. W sobotę o godzinie 16.30 nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 13.  Msza Święta w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o godzinie 12.00. Podczas Mszy Świętej zostaną pobłogosławione medaliki dla dzieci.
 14. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świece Caritas i opłatki, ofiary złożone przeznaczamy w całości na pomoc Osobom Ubogim.