Skip to content Skip to footer
Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.04.2024r.
III NIEDZIELA  WIELKANOCNA 

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jak co roku zapraszamy na Nabożeństwo Biblijne wraz z konferencją dr hab. Janusza Wilka, które odbędzie się w czwartek 18 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej w naszym kościele. Tematem spotkania będzie: „Józef zwany Kajfaszem”. Szczegóły znajdują się na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Wychodząc z kościoła zachęcamy do zabrania ze sobą karteczki z fragmentem Słowa Bożego.
 2. Od poniedziałku 8 kwietnia w całej Archidiecezji Katowickiej (jak również w naszej parafii) trwają rekolekcje „Oddanie 33”, które mają być naszym przygotowaniem do obchodów 100-lecia diecezji oraz okazją do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Będą trwały 33 dni. Zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Rekolekcje zostały przygotowane specjalnie dla naszej archidiecezji, wykorzystano teksty naszych błogosławionych i kandydatów na ołtarze. Szczegóły na plakatach, w Internecie oraz w Gościu Niedzielnym.
 3. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy w dniach 30 maja (Boże Ciało) do 1 czerwca 2024. Koszt pielgrzymki wynosi 250 zł. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy dziś (w niedzielę) w zakrystii, w tygodniu w kancelarii parafialnej. Informacje szczegółowe u ks. Rafała.
 4. Młodzież klas 8 i szkoły średniej zapraszamy na spotkanie „Bety” – grupy młodzieżowej. Spotkania są w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej. W tym tygodniu będziemy gościć s. Monikę Gołaś ze Zgromadzenia Sióstr Kapucynek mieszkającą w Suszcu.
 5. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Świętą szkolną w czwartek o godzinie 18.00.
 6. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00.
 7. W sobotę 20 kwietnia? o godzinie 6.00 zapraszamy mężczyzn na Mszę Świętą i spotkanie na probostwie.
 8. Okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą. W piątki od godziny 6.30 do godziny 18.00, a w soboty od godziny 17.00.
 9. Zapraszamy dziś na koncert orkiestry symfonicznej „Amisarte” i łączonych chórów „Cantate Deo” i „Canticum Novum” do parafii pw. Niepokalanego Serca NMP do Rownia na godzinę 17.30. Szczegóły na plakatach.
 10. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na remont krypty katedry – kościoła akademickiego.
 11. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w piątek 19 kwietnia po Mszy świętej wieczornejdo salki na probostwie.
 12. Już dziś zapraszamy do Katedry Chrystusa Króla Małżonków, którzy w tym roku świętują swoje Jubileusze małżeńskie. Uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę 19 maja o godz. 14.00 Chętnych jubilatów prosimy o zgłaszanie się do 10 maja poprzez formularz na stronie rodzina.archidiecezjakatowicka.pl lub telefonicznie 519-546-196 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.
 13. Zapraszamy do lektury czasopism religijnych, w szczególności Gościa Niedzielnego.