Skip to content Skip to footer
Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.07.2024r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka.
 2. Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas wyznaczył naszą parafię jako patronacką dla budującego się kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czerwionce. Za tydzień będziemy gościć księdza proboszcza Tomasza Żołnę, który wygłosi Słowo Boże i poprosi nas o wsparcie materialne.
 3. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona w całości na budowę kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czerwionce.
 4. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00.
 5. Prosimy Was, Rodzice, aby kierować do organizatorów wypoczynku Waszych dzieci prośbę o umożliwienie im udziału w niedzielnej Mszy Świętej.
 6. Okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą, a w soboty od godziny 17:00.
 7. W piątki w czasie wakacyjnym dyżur w stałym konfesjonale zostaje zawieszony.
 8. W dniach od 17 lipca do 4 sierpnia organizujemy parafialne rekolekcje pod namiotami na Mazurach w Kronowie (okolice Kętrzyna, Giżycka, Rynu). Informacje znajdują się na plakatach, stronie internetowej lub u Księdza Proboszcza.
 9. Bractwo Szkaplerzne zaprasza 20 lipca na pielgrzymkę do CZERNEJ na 26 Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, zapisy w niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii.
 10. Pomóżmy odtworzyć historię kościoła Świętych Apostołów Filipa i Jakuba! Zwracamy się z prośbą o wypożyczenie i udostępnienie zdjęć, filmów, pamiątek w celu odtworzenia zatartych i zagubionych faktów, wizerunków oraz elementów stanowiących pamiątki z najstarszego, żorskiego średniowiecznego kościoła. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach przed kościołem.
 11. Wszystkim życzymy dobrego, udanego i bezpiecznego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.