Skip to content Skip to footer
roraty 2023

poranne Msze św. dla najmłodszych

W tym roku przeżywamy czas Adwentu pod znakiem budowania! Pod czujnym okiem świętego Franciszka przez kolejne dni będziemy budowali w naszych sercach piękną stajenkę dla Nowonarodzonego Pana Jezusa!

Czego w tym wyjątkowym czasie radosnego oczekiwania możemy nauczyć się od świętego Franciszka?

Miłości do ubóstwa: Święty Franciszek z Asyżu, założyciel zakonu franciszkanów, słynął z głębokiej miłości do ubóstwa. Jego pokora i prostota życia sprawiły, że jest on symbolem oddania się służbie Bogu poprzez troskę o biednych i potrzebujących. Tworzenie stajenki dla Dzieciątka Jezus nawiązuje do tego ducha prostoty, jaki Franciszek propagował, pokazując, że Bóg przychodzi do nas także w ubóstwie.

Pokoju i miłości do zwierząt: Święty Franciszek miał wyjątkową relację ze zwierzętami i naturą. Opowiada się, że był bardzo blisko związany z naturą i traktował zwierzęta jak swoich braci i siostry. Legenda głosi, że w jednej ze stajenek w Greccio, Franciszek zaaranżował inscenizację narodzin Jezusa, gdzie wprowadził prawdziwe zwierzęta, co stało się jednym z pierwszych znanych przedstawień jasełkowych.

Skromności: Stajenka, która jest tradycyjnie tworzona w okresie Bożego Narodzenia, nawiązuje do chwili narodzenia Jezusa w skromnych warunkach. Święty Franciszek żył według zasad prostoty i skromności, dlatego też symbolika stajenki doskonale wpisuje się w jego duchowe dziedzictwo. Tworzenie stajenki to nie tylko manifestacja wiary, ale także kontynuacja nauk Franciszka o pokorze i miłości do bliźniego.

Dzieci zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, a młodzież i dorosłych we wtorki i czwartki o godz. 18.00.

Pokój i dobro!

PS. Nie zapomnijcie o lampionach!