Skip to content Skip to footer
Nasi ministranci w Archidiecezjalnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej

AKTUALNOŚCI

W sobotę (24 lutego br) nasi ministranci brali dzisiaj udział w Archidiecezjalnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ministrantów w składzie: Paweł Drzyzga, Jacek Truszkowski, Karol i Emil Sitko, Tomasz Stabla, Antoni Żółw.
Był to debiutancki występ naszej drużyny, dlatego nie wiedzieliśmy, czego możemy oczekiwać od nas oraz ze strony przeciwników. Do rozegrania mieliśmy dwa mecze – pierwszy z parafią pw. Krzyża Świętego z Siemianowic Śląskich, a drugi z parafią pw. św. Jerzego w Dębieńsku.

Wychodząc w czarnych strojach do pierwszego meczu nasi zawodnicy niemal pogrzebali wszelkie nadzieje po przegranej 9:0, ale podczas 1,5 godzinnej przerwy mogliśmy podpatrzeć w jaki sposób grają nasi drudzy przeciwnicy, a pokonali oni naszych wcześniejszych pogromców 7:0. Był strach, ale wiedzieliśmy, że nie możemy się całkowicie załamywać. Mieliśmy wystarczająco dużo czasu, by obmyśleć taktykę i by lepiej przygotować naszych zawodników. Dzięki podpowiedziom księdza Szymona, rodziców, a także animatora, chłopaki załapali zgranie i wiedzieli jak bronić dostępu do bramki.

Niestety drugi mecz również zakończył się wysoką przegraną 7:0, ale ten wynik całkowicie nie oddaje jego przebiegu. Tutaj chłopaki pozostawili wielkie serducho, pot i łzy. Walczyli o każdą piłkę, ale ponownie nie udało się oddać dobrego strzału na bramkę. Średnia wieku naszego zespołu to 9 lat, a przy rocznikach zaczynających się od 2012 byliśmy statystycznie najmłodszą drużyną na tym turnieju, a mimo to chłopaki pokazali, że jest tu miejsce na rozwój i że może być tylko lepiej.