Skip to content Skip to footer
Jarmark Filipa i Jakuba 2023

AKTUALNOŚCI

Jarmark Świętych Apostołów Filipa i Jakuba stał się już tradycją wieńczącą koniec wakacji i rozpoczynającą rok szkolny, ale takiego radowania jak w tym roku jeszcze nie było.
Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 14:00. Po zagranym hymnie Żor przez Państwową Szkołę Muzyczną z Żor oraz odśpiewanym Hymnie Patronów Świętych Filipa i Jakuba, nastąpiło oficjalne otwarcie dorocznej uroczystości.
Szczególnymi gośćmi tegorocznego jarmarku były osoby niesłyszące i niedosłyszące, a wszystko to było możliwe dzięki Ks. Pawłowi Kasprzakowi, który jest obecnie wikarym posługującym w parafii Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach.
Cokolwiek odbywało się na scenie natychmiast tłumaczono na język migowy.
Jarmark przyciągnął liczną publiczność, każdy mógł znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego.
Szczególnymi gośćmi byli: zdobywca Fryderyka o światowej sławie, zespół Carrantuohill wraz z Michałem Gaszem oraz Niemy Chór Uniwersytetu Śląskiego pod dyrekcją Pani Anny Wojtas-Rduch.
Był to piękny czas, na który pracowało wiele osób, za co pragniemy im serdecznie podziękować, a wspomnienie nosić w swoich sercach.
Swoje podziękowanie ślemy do wszystkich dzięki, którym to popołudnie mogło się odbyć. Szczególne podziękowanie kierujemy do Urzędu Miasta, Rad Dzielnic Śródmieście, Korfanty, 700-lecia, Zachód, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz licznych firm i sponsorów indywidualnych, a także ludzi wielkiego serca, którzy co roku wspomagają organizację tego przedsięwzięcia. Jednocześnie dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom Jarmarku.
Do zobaczenia za rok!

(Joanna Krupa)

–> Obszerna galeria fotograficzna z Jarmarku 2023