Niedziela i święta:
6.00, 7.30, 9.00, 11.00, 15.00, 17.00, 20.30.

Msze w tygodniu: 7.00, 18.00.

(w czw. 16.30)

Godziny urzędowania kancelarii parafialnej:
 poniedziałek, piątek  od 7.30 do 10.00 wtorek, środa od 15:00 do 17:30. czwartek nieczynne.

Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą. W piątki od godziny 6.30 do godziny 18.00, a w soboty od godziny 17.00

2016-06-29 - Wycieczka chóru do Pragi,

I znowu się udało

Trudno nam było zorganizować wycieczkę chóru do Pragi, ale wspólnymi siłami skompletowaliśmy chętnych na cały autobus. I tak w piątek 17 czerwca rankiem o godz. 5:00,

11 chórzystek i 30 przyjaciół chóru z księdzem Przemkiem i pilotką Małgorzatą ( nota bene super organizatorką wyjazdu) na czele ruszyło w drogę do stolicy Czech. Trzymając się ściśle programu wycieczki w pierwszy dzień zwiedziliśmy zabytkową część Pragi, począwszy od Rynku Starego Miasta przez Józefów, a skończywszy na kościele Matki Boski Śnieżnej, w którym to ksiądz Przemek odprawił mszę świętą. Nasza okrojona grupa chóru starała się śpiewem ubogacić to nabożeństwo. Zmęczeni, ale zadowoleni i natchnieni nową siłą i błogosławieństwem na dalsze dni zwiedzania Pragi poszliśmy spać.

Drugi dzień ( bez księdza Przemka, bo pojechał do Żor!! na zebranie w sprawie omówienia szczegółów z przedstawicielami rodzin przyjmujących delegatów na ŚDM) rozpoczęliśmy od zwiedzania klasztoru na Strahowie, a potem już po kolei Hradczany, Mała Strana, most Karola, rejs statkiem po Wełtawie, gdzie zaznaczyliśmy swą obecność śpiewem polskich piosenek. Odgłos śpiewania roznosił się od brzegu do brzegu wzbudzając entuzjazm i uśmiech wśród uczestników innych rejsów i turystów odpoczywających na nabrzeżach Wełtawy.

Na zakończenie dnia pojechaliśmy na wieczorny spektakl tańczących fontann „Światło, woda, dźwięk” tym razem w rytm muzyki i tańca „Jeziora Łabędziego” I. Czajkowskiego ( cudowne przeżycie). A potem do łóżka.

Trzeci, ostatni dzień naszego zwiedzania ( pojawił się ks. Przemek, wrócił do nas z Żor!!!!) zaczął się spacerem od Placu Wacława, a skończył mszą świętą odprawianą w j. polskim w kościele św. Idziego, oczywiście z naszym skromnym udziałem. A, że co ładne, to szybko się kończy, tak i nasza trzydniowa wycieczka do Pragi miała się ku końcowi. Jeszcze tylko 7 godzin i będziemy ( a właściwie jak to piszę, jesteśmy) w Żorach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za mile spędzony wspólny czas. Do zobaczenia na próbie w sierpniu ( może ktoś się pojawi nowy).

 
tworzenie stron webon.pl