Niedziela i święta:
6.00, 7.30, 9.00, 11.00, 15.00, 17.00, 20.30.

Msze w tygodniu: 7.00, 8.15, 18.00. (w czw. 16.30)
od 2018 : 7.00, 18.00

Godziny urzędowania kancelarii parafialnej:
od poniedziałku do piątku (oprócz czwartku) od 15:00 do 17:30.

Biblioteka parafialna czynna;

we wtorki od 8:45 do 10:00 i piątki od 17:00 do 18:00.

Okazja do spowiedzi świętej:

- codziennie przed Mszą św.

- w sobotę od godz. 17.00 do 18.00

 

 

 

 

KSIĘŻA

Ks. Proboszcz Stanisław Gańczorz
ur. 15.01.1953 r. w Książenicach wyśw. 12.04.1979 r. w Katowicach.

 

___________________________________________________________________________________________________

 

Ks. Prałat Jan Szewczyk
(emerytowany) ur. 03.12.1935 r. w Chorzowie, wyśw. 26.06.1960 r. w Katowicach.

ZMARŁ 26.09.2017 r.

___________________________________________________________________________________________________

Ks. Marek Menżyk
ur. 16 czerwca 1981 roku w Wodzisławiu Śląskim wyśw. 13 maja 2006 roku w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

_____________________________________________________________________________________

Ks. Kanonik, Infułat dr Bronisław Morawiec
urodził się 4 sierpnia 1953 w Bytomiu. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katowicach 12 kwietnia 1979 r.

___________________________________________________________________________________________________

Ks. Dawid Dyrcz
 ur. 3.04.1991 w Tychach, wyświęcony 13.05. 2017 r. w Katowicach.

___________________________________________________________________________________________________

LISTA PROBOSZCZÓW PRACUJĄCYCH W NASZEJ PARAFII
 

Wzmianki na temat pierwszych żorskich księży proboszczy są dość skąpe.
W 1308 i 1318 r. wymienia się Petruna (Piotra) jako proboszcza.
Kolejna notka wspomina o gwałtownej śmierci księdza Konrada w 1390.
ks. Mikołaj Rostkonis, proboszcz 1479-1509
ks. Jerzy Skrzyszowski, proboszcz – zanotowany w 1518
protestancki proboszcz Laurentius – zanotowany w 1554
ks. Marcin Molier 1629-1652
ks. Andrzej Franciszek Sedecjusz 1652-1653
ks. dziekan Krzysztof Franciszek Hallatsch 1653-1668
ks. Jakub Mansen 1668-1673
ks. Andrzej Aleksy Giemza 1673-1678
ks. Krzysztof Konstanty von Holy 1678-1691
ks. Andrzej Ignacy Wattolius 1691-1720
ks. Paweł Antoni Mazurek 1720-1728
ks. Gotfryd Leopold Schimoński 1729- 1763
ks. Marcin Zaic 1763-1800
ks. Jerzy von Wallhofen 1801-1823
ks. Franciszek Fesser 1823-1849
ks. Antoni de Padua Szyszkowic 1849-1854
ks. Franciszek Perkacz 1855-1860
ks. Teodor Zgaśli 1860-(?)
ks. Perkatscha (?)-1921
ks. Antoni Wojciech 1921-1930
ks. Maksymilian Kowalczyk, administrator 1930-1931
ks. Piotr Klimek 1931-1940
ks. Henryk Mazurek, substytut 1940, administrator 1940-1941
ks. Karol Heda, administrator 1941-1945
ks. Karol Brzoza, administrator 1945-1953
ks. Zygfryd Wołek, administrator 1953-1956, proboszcz 1956-1957
ks. Adam Bieżanowski, administrator 1957-1958, proboszcz 1958-1975
ks. Ernest Miller, wikariusz ekonom 1975-1976
ks. Gerard Gulba, wikariusz ekonom 1976
ks. Franciszek Hornik, wikariusz ekonom 1976
ks. prał. kan. Jan Szewczyk 1976-2003
ks. Stanisław Gańczorz od 2003 


KSIĘŻA POCHODZĄCY Z NASZEJ PARAFII
 

1.    Jan Tomala 1921
2.    Joachim Besler SVD 1931
3.    Alojzy Śmietana SVD 1931
4.    Robert Theman SVD 1931
5.    Jan Schmidt 1932
6.    Franciszek Szuścik 1932
7.    Piotr Oślizlok 1934
8.    Ryszard Buchman CM 1937
9.    Karol Drzyzga 1937
10. 
dr Franciszek Leśnik 1942
11.  Jan Kus CM 1943
12.  Maksymilian Goszyc 1946
13.  Józef Garus 1950
14.  Kurt Kumor 1951
15.  Longin Skrobol 1953
16.  prał. Azelm Skrobol 1955
17.  Antoni Gorczyk 1956

18.  Alojzy Orszulik SAC 1957 (W 1989 roku mianowany biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej.)
19.  Leon Niechoj SAC 1957
20.  Bernard Jośko 1958
21.  Egon Antoni Rojek 1962
22.  Antoni Drosdz 1966
23.  kan. Henryk Jośko 1973
24.  dr Antoni Kajzerek 1973
25.  Leon Tomecki 1980
26.  Andrzej Tatarczyk 1981
27.  Jan Frysz 1982
28.  Joachim Tyrtania 1983
29.  Piotr Siemianowski 1991
30.  Mirosław Dubiel 1993
31.  Marek Wolnik 1997
32.  Krzysztof Hołyński 1998
33.  Leszek Lazar 2008 - Eichstatt-Niemcy
34.  Dawid Lubowiecki - 2010

 

tworzenie stron webon.pl