Niedziela i święta:
6.00, 7.30, 9.00, 11.00, 15.00, 17.00, 20.30.

Msze w tygodniu: 7.00, 18.00.

(w czw. 16.30)

Godziny urzędowania kancelarii parafialnej:
 poniedziałek, piątek  od 7.30 do 10.00 wtorek, środa od 15:00 do 17:30. czwartek nieczynne.

Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą. W piątki od godziny 6.30 do godziny 18.00, a w soboty od godziny 17.00

2014-11-08 - Rydułtowy 08-11- 2014

Nie wiedzieliśmy, na jakim miejscu uplasowaliśmy się w rocznej rywalizacji, w konkursie chórów okręgu rybnickiego o puchar przechodni im.  Reinholda Tronta, ale w sobotę 9 listopada pojawiliśmy się w liczbie 25 chórzystów z panią dyrygent Salomeą Gryman na czele, w Rydułtowskim Centrum Kultury i czekaliśmy na werdykt jury.

Po odśpiewaniu  przez  około  200 chórzystów  pieśni: Gaude Mater i Hymnu woj. śląskiego (ale to brzmiało!!) prowadzący prosił kolejno na scenę poszczególne chóry o zaprezentowanie kilku swoich pieśni. W ten oto sposób mieliśmy przegląd pieśni i ludowych i patriotycznych i kościelnych, żartobliwych, ale i poważnych. Każdy znalazł coś, co było miłe jego sercu.

My wykonaliśmy pieśni: Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie, Sancta Maria i Ojcowski dom. Słowa ostatniej pieśni wycisnęły niejednemu z tam obecnych (ale nam też) łzy wzruszenia.

 

1. Ojcowski dom to istny raj

Dar Ojca niebieskiego

Chociażbyś przeszedł cały świat

Nie znajdziesz piękniejszego.

2.Tuś się dziecino pierwszy raz

Do matki uśmiechnęła

Tuś się uczyła Boga znać,

Tuś modlić się zaczęła.

3.Tutaj na każdym kroku Cię

Oczy ojcowskie strzegły

Tutaj w zabawach ciągłych CI

Dni twoje młode biegły.

4.A gdy Ci przyjdzie wynijść stąd

I odejść w świat daleki

Ojcowski dom dziecino miej

W pamięci swej na wieki.

 

Ale nadszedł wreszcie kulminacyjny punkt spotkania, prowadzący wyczytał punktację i wiedzieliśmy już, że nie spadliśmy, ani nie awansowaliśmy, utrzymaliśmy trzecie miejsce na 8 zgłoszonych do rywalizacji chórów.

Opuszczaliśmy  Rydułtowy z pieśnią przypomnianą przez chór z Orlowej – Wesołe jest życie staruszka i już zastanawialiśmy się co zrobić przez następny okres rocznej działalności, aby nie było gorzej, a może jeszcze lepiej.

Dzięki wszystkim za mobilizację i za to, że jesteśmy i nam się chce robić coś więcej.

tworzenie stron webon.pl