Niedziela i święta:
6.00, 7.30, 9.00, 11.00, 15.00, 17.00, 20.30.

Msze w tygodniu: 7.00, 18.00.

(w czw. 16.30)

Godziny urzędowania kancelarii parafialnej:
 poniedziałek, piątek  od 7.30 do 10.00 wtorek, środa od 15:00 do 17:30. czwartek nieczynne.

Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą. W piątki od godziny 6.30 do godziny 18.00, a w soboty od godziny 17.00

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy

 

        Bardzo dziękujemy w imieniu potrzebujących z Ukrainy za wszelka okazaną pomoc,Parafia św Filipa i Jakuba wraz z Naszym Żorskim Ośrodkiem Caritas „Dzieciątka Jezus” rozpoczyna dzisiaj - do odwołania - zbiórkę - „Paczka dla Ukrainy”. Przede wszystkim potrzebne są: koce, śpiwory, kołdry, poduszki, pościel, prześcieradła, materaca, karimaty oraz środki medyczne i opatrunkowe, pompy infuzyjne, apteczki pierwszej  pomocy, środki higieniczne,  wodę butelkowaną, termosy, kubki  termiczne,  artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki  nawilżane, pampersy), środki pielęgnacyjne, posiłki w słoikach, artykuły spożywcze z długim terminem przydatności).

       Jeśli ktoś mógłby przyjąć do swojego domu Uchodźców z Ukrainy prosimy zgłaszać gotowość w Kancelarii, Zakrystii, podając następujące informacje:

 - imię i nazwisko osoby do kontaktu, telefon, adres lokalu, ilość deklarowanych osób do przyjęcia/ilość pomieszczeń, deklarowany czas pobytu uchodźców, rodzaj budynku (dom wolnostojący, kamienica, mieszkanie w bloku).

       Relokacja uchodźców będzie koordynowana przez Śląski Urząd Wojewódzki. Przyjmowanie uchodźców odbywa się na koszt przyjmującego, który zabezpiecza nocleg, media oraz wyżywienie. Prosimy zatem o rozważne podejmowanie decyzji według własnych możliwości finansowych.

 

Pozostałe informacje można znaleźć na:

 

https://katowice.caritas.pl/

 

https://www.archidiecezjakatowicka.pl/pomoc-dla-ukrainy

tworzenie stron webon.pl