Niedziela i święta:
6.00, 7.30, 9.00, 11.00, 15.00, 17.00, 20.30.

Msze w tygodniu: 7.00, 18.00.

(w czw. 16.30)

Godziny urzędowania kancelarii parafialnej:
 poniedziałek, piątek  od 7.30 do 10.00 wtorek, środa od 15:00 do 17:30. czwartek nieczynne.

Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą. W piątki od godziny 6.30 do godziny 18.00, a w soboty od godziny 17.00

2017-10-22 - Msza św. w intencji chórzystów

Jubileusz 20-lecia chóru "Gloria"

20 lat temu, w październiku 1997 grupa ludzi chcąca chwalić Boga śpiewem rozpoczęła pierwsze próby. Aż trudno uwierzyć, że minęły dwie dekady, w tym czasie zdążyło narodzić się i dorosnąć kolejne pokolenie. Przepełnia nas wdzięczność za 20 lat wspólnego śpiewania, spędzonego czasu, za każdy sukces i każdego człowieka, z którym się zetknęliśmy.

Z historii naszego chóru mamy wiele pięknych wspomnień: nie tylko sukcesów w postaci pierwszych miejsc czy wyróżnień w konkursach i festiwalach. Są to też wspomnienia ze wspólnej modlitwy, chóralnych rekolekcji, wycieczek i wyjazdów, spotkań z ludźmi, którzy okazali nam sympatię, życzliwość i uznanie dla naszej pracy.

Spotkaliśmy się z papieżem św. Janem Pawłem II, odwiedziliśmy wiele krajów, modliliśmy się śpiewem w setkach kościołów. Nagraliśmy kilka płyt. Ostatnią, z okazji 20-lecia.

22 października podczas uroczystej Mszy św. towarzyszyło nam wielu kapłanów, nasi byli opiekunowie oraz ks. prof. Antoni Reginek. Na organach zagrał Krzysztof Walczak, a zaśpiewała Paulina Gembalczyk.

Po mszy otrzymaliśmy gratulacje ze strony władz Miasta Żory i zaprzyjaźnionych chórów i instytucji. Swoją obecnością zaszczycił nas poseł na Sejm RP Krzysztof Gadowski.

Po krótkim koncercie jubileuszowym, podziękowaliśmy naszej założycielce, pani Ewie Adamczyk-Ścibik, jej mężowi Krzysztofowi za wsparcie i promocję chóru, obecnej dyrygentce Salomei Gryman za codzienny trud pracy i cierpliwość dla nas, Krzysztofowi Walczakowi za akompaniament podczas koncertu i stałą współpracę w parafii.

Medale jubileuszowe otrzymali najbardziej zaangażowani chórzyści:

Jolanta Wieczorek
Łukasz Kojzar
Henryk Sitko
Izabela Zagawska
Kazimierz Moczała
Joanna Polok-Babilas
Bernadeta Mikołajec
Maria Kaczmarczyk

oraz ks. proboszcz Stanisław Gańczorz.

Ks. prof. Antoni Reginek wręczył nam srebrną odznakę Śląskiego Związku Chórów i orkiestr oraz tytuł Herolda Śpiewactwa Śląskiego dla Bogusława Wyrobka.

Przy okazji jubileuszu pragniemy podziękować naszym darczyńcom, a są to:

Prezydent Waldemar Socha
EUROMOT  Weronika Pawlicka
Klimosz Bożena i Mirosław firma KLIMOSZ
VOYAGE Krzysztof Krakowczyk
Bank Spółdzielczy Żory  Wacław Tomecki
CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH –starszy cechu Zdzisław Krzak
VRF Spółka  Klimosz Franciszek
BAKO Spółka Joanna i Henryk Kłosek
TV Żory Janusz Janik
Biuro posła Krzysztofa Gadowskiego
Cukiernia KRÓL Jerzy Król
Piekarnia Emilia KRISTOF
Firma ADO  Adam  Motyka
Firma Kania PAWEŁ KANIA
Kwiaciarnia ZIELONA  i kwiaciarnia IWA 

Wszystkim naszym sympatykom dziękujemy za udział w koncercie. W salce parafialnej spotkaliśmy się jeszcze z zaproszonymi gośćmi, delektując się pysznym tortem i poczęstunkiem ufundowanym przez firmę ADO.

-- 
Joanna Polok-Babilas

 

tworzenie stron webon.pl