Niedziela i święta:
6.00, 7.30, 9.00, 11.00, 15.00, 17.00, 20.30.

Msze w tygodniu: 7.00, 18.00.

(w czw. 16.30)

Godziny urzędowania kancelarii parafialnej:
 poniedziałek, piątek  od 7.30 do 10.00 wtorek, środa od 15:00 do 17:30. czwartek nieczynne.

Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą. W piątki od godziny 6.30 do godziny 18.00, a w soboty od godziny 17.00

2015-09-08 - GLORIA przed przerwą wakacyjną..

Wyjątkowo w tym roku ta przerwa wakacyjna jest przez nas wyczekiwana z utęsknieniem, ale są ku temu powody. Tak się złożyło w tym półroczu 2015 roku, że opraw mszy i innych uroczystości mieliśmy dużo, bo aż 32 . Były wśród nich i konkursy, i koncerty. Nie zabrakło nas w Wielkim Tygodniu. Tym razem podzieliliśmy oprawę Wielkiego Tygodnia: Wielki Czwartek – oprawa ceremonii w naszej parafii, a Wielki Piątek w klasztorze u sióstr Boromeuszek. Potem rekolekcje w Kokoszycach, które wspaniale poprowadził dla nas- nasz opiekun ks. Przemysław Malinowski i tradycyjnie czynny udział w obchodach Święta Ogniowego. Zaproszono nas również do udziału w uroczystościach nadania imienia Janusza Korczaka SP nr1 i poświęcenia sztandarów w Szkole Podstawowej nr1 i w Zespole Szkół nr 8 w Żorach. Myślę, że nasz śpiew nadał tym podniosłym uroczystościom jeszcze większej rangi. Pojechaliśmy też do Niedobczyc na obchody 95- lecia Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr okręgu rybnickiego, gdzie wspólnie z pozostałymi chórami uczestniczyliśmy w uroczystej mszy, a potem przemaszerowaliśmy do Domu Kultury na dalszą część obchodów tego jubileuszu. Byliśmy też na konkursie Pieśni Chóralnej im. Cz.Prudla w Lyskach, skąd przywieźliśmy wyróżnienie. Nie wspominam o wszystkich mszach, w których modliliśmy się śpiewem, bo byłoby tego za dużo. Istniejemy po to, aby śpiewać i chociaż w ten skromny sposób uświetniać różne uroczystości.

Nie zapomnieliśmy też o naszych rzemieślnikach i z okazji ich jubileuszu 30- lecia działalności włączyliśmy się naszym śpiewem w ich uroczystość. Przed nami jeszcze wspólna wycieczka z chórzystami „Pasji” do Barda Śląskiego, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach oraz Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku. Tam też postaramy się zaśpiewać w kościołach tak, aby Żory kojarzono właśnie ze śpiewem chóralnym.

Po wakacjach z nową energią zabierzemy się do pracy. Zapraszamy wszystkich chętnych, by

dołączyli do nas, żeby modlić się śpiewem i trochę inaczej (może ciekawiej i weselej) spędzać swój wolny czas.

tworzenie stron webon.pl